Մեղրիի հզորացման հեռանկարներ
Փետրվարի 28-ին վերջերս կայացած համակարգող հանդիպման ժամանակ մեր ծրագրի թիմը համագործակցության հնարավորությունները քննարկեց Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի և առաջին տեղակալ Խաչատուր Անդրեասյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում R2D Սյունիքի ենթակառուցվածքների փորձագետ Տիգրան Ավագյանը հայտնեց, որ ծրագրի մասնագետները պատրաստ են տեղում նախագծային ուսումնասիրությունները սկսել 2024 թվականի ապրիլի 1-ից։ Բագրատ Զաքարյանն անկեղծ երախտագիտություն է հայտնել ծրագրի թիմին՝ բարձր գնահատելով նրանց նվիրումը Սյունիքում ներդրումներ կատարելուն: Նա ընդգծեց ջրագծի կառուցման նշանակությունը՝ կանխատեսելով դրա փոխակերպիչ ազդեցությունը համայնքային կյանքի տարբեր ոլորտների վրա՝ ներառյալ խմելու ջրի հասանելիությունը, ոռոգումը, անասնապահությունը, գյուղատնտեսությունը և ոչ միայն:
R2D Սյունիք ծրագիրը նվիրված է Սյունիքի մարզում միջազգային չափանիշներին և բնապահպանական կանոնակարգերին համապատասխան ենթակառուցվածքների զարգացման համար մինչև երկու բանկային ծրագրերի զարգացմանը: Նման ծրագրերի իրականացումը առանցքային է Սյունիքի զարգացման ճանապարհին` խոստանալով կայուն առաջընթաց և կյանքի որակի բարձրացում նրա համայնքների համար:

In a recent coordination meeting on February 28, our project team discussed collaboration opportunities with the Meghri community leader Bagrat Zakaryan and first deputy Khachatur Andreasyan.
During the meeting, Tigran Avagyan, R2D Syunik Infrastructure Expert, expressed that the project\\\'s specialists are prepared to commence on-site design studies as early as April 1, 2024.
Bagrat Zakaryan expressed sincere gratitude to the project team, commending their dedication to investing in Syunik. He emphasized the significance of the water line construction, foreseeing its transformative impact on various facets of community life including drinking water access, irrigation, animal husbandry, agriculture, and beyond.
R2D Syunik project is dedicated to supporting the development of up to two bankable projects for infrastructure advancement in accordance with international standards environmental regulations in the Syunik region. The implementation of such projects is pivotal for Syunik\\\'s development journey, promising sustainable progress and enhanced quality of life for its communities.